OGÓLNOPOLSKA ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

W drugim semestrze dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wzięły udział w ogólnopolskiej  akcji adresowanej do świetlic szkolnych. Akcja ta polegała na przesłaniu kartek z pozdrowieniami dowolnie wybranym wcześniej świetlicom z terenu całej Polski, które zgłosiły chęć udziału w zabawie. Uczniowie na zajęciach wspólnie przygotowywali pocztówki do wysłania, redagowali treść pozdrowień, uczyli się adresować  kartki oraz odczytywali pozdrowienia z otrzymanych widokówek. Otrzymane korespondencje systematycznie umieszczaliśmy  na mapie Polski.  Łącznie otrzymaliśmy ponad 20 kartek z pozdrowieniami od dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych w takich miejscowościach, jak np. Warszawa, Kraków, Poznań, Szczecin, Tuchów, Nowy Sącz, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Iława, Lubcza, Łężany, Kielce i inne.

Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zabytków oraz położenia na mapie. Dzięki akcji dzieci poznały ciekawe i warte obejrzenia miejsca w Polsce.