105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości"

Te słowa wypowiedział Józef Piłsudski, jeden z ojców odrodzonej Polski. 11 listopada 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy i Świata. Z tej to okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany pod kierunkiem p. p. Małgorzaty Więckowskiej, Marzeny Wlazłowicz-Pietras i p. Bogumiła Łyko. Krótką lekcję historii zaprezentowali nauczycielom i uczniom młodzi aktorzy w składzie: Jakub Dylewski, Zuzanna Domańska, Mateusz Pietrzak, Antoni Koper i Alicja Markowska. Szkolny zespół wokalny reprezentowany przez: Zofię Szulc, Karolinę Damaziak, Martynę Kamińską, Damiana Kuźmińskiego, Florentynę Horzewską, Polę Fudalę, Laurę Rajczak, Antoninę Draczkowską, Antoninę Woszczak i Barbarę Maciejewską czuwał nad oprawą muzyczną uroczystości.

Pamiętajmy! Niepodległość, tak jak i wolność, nie jest dana raz na zawsze. Dlatego ważne jest, aby nasza młodzież znała i pielęgnowała własną kulturę, historię i tradycje.

Klasy młodsze uczciły Święto Niepodległości śpiewając pieśni patriotyczne.