CZWÓRKOWA LAUREATKA

W tym roku szkolnym nasza uczennica Zuzanna Górecka z klasy VIII e osiągnęła ogromny sukces, zdobywając tytuł  laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego organizowanym przez Łódzkie Kuratorium Oświaty. Zuzia uczestniczyła w kilku etapach zmagań, poczynając od eliminacji szkolnych poprzez etap rejonowy aż do finału wojewódzkiego. W czasie przygotowań z nauczycielem języka polskiego Dorotą Berenc poszerzyła swoją wiedzę o wiadomości także z zakresu edukacji w szkole średniej. Dotyczyły one nauki o języku, teorii i historii literatury, poznała wiele dodatkowych lektur wykraczających poza wymagane w szkole podstawowej. Musiała także wykazać się umiejętnością budowania wypowiedzi pisemnych. Ogromna wiedza pozwoliła jej na zdobycie tytułu laureata, który zwalniał ją z egzaminu ósmoklasisty i otworzył drogę do wybranej szkoły średniej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!