DIETETYK W II B

Uczniowie klasy II b gościli na zajęciach panią dietetyk Magdalenę Sikorską. Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną. Pani Magdalena przypomniała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Zachęcała również do aktywności fizycznej. Dzieci dowiedziały się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy pani Magdalenie za przeprowadzenie ciekawych zajęć.