ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W SADACH KLEMENSA

2 czerwca dzieci z najmłodszej grupy wybrały się na ostatnią już w tym roku szkolnym wycieczkę do Podskarbice Szlacheckich, gdzie znajduje się park rozrywki i wypoczynku ,,Sady Klemensa ''. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i szaleństwa. Owocowa aleja wprowadziła nad w sielski nastrój. Strefa miękkich lotów - pozwoliła nam na mega skakanie. Pojazd typu ciągnik pozwolił nam zwiedzić Sądy Klemensa i poznać świat przyrody z  bajecznej perspektywy. Byliśmy też w strefie zdrowia: tężni solankowo- jodowej, idealnym miejscu na relaks i odpoczynek. Las kryje w sobie wiele tajemnic, trzeba bardzo uważać, żeby się nie zgubić, czytać sygnały o nauczyć się rozpoznawać znaki, które daje przyroda- tak też było w brzozowym labiryncie. Natomiast leśny tor przeszkód, był doskonałym miejscem na sprawdzenie swoich umiejętności fizycznych, kondycji i koordynacji. Uatrakcyjnieniem naszego pobytu było kretowisko, w którym dzieci przechodząc w ciemnych tunelach, mogły wcielić się w  krety oraz ogromną piaskownica, z której dzieci nie chciały wyjść. Odwiedziliśmy też ,, Strachowisko", ponoć każdy park rozrywki ma swoje straszne miejsce gdzie można zobaczyć liczne strachy na wróble o różnych obliczach. Gdy zgłodnieliśmy udaliśmy się do Bistro Antonówka na pyszny obiadek. Zmęczeni, ale mega zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już rodzice.