PLASTYCZNIE I EKOLOGICZNIE 2021/22

31 maja uczniowie otrzymali certyfikat kończący projekt. Była to wspaniała przygoda z plastyką rozwijająca wyobraźnię i ucząca zachowań proekologicznych.

W klasie 1b prowadzone są zajęcia pt. "Plastycznie i ekologiczne".

Nauczyciel realizuje zajęcia zgodnie z międzynarodowym projektem Kreatywne prace plastyczne, dodatkowo wzbogacając wiedzę dzieci dotyczącą ekologii.

Cele działań:

•     Wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne
  •     Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik
  •      Dostrzeganie  w najbliższym środowisku działań związanych z ochroną naszej planety

Materiały do większości prac pochodzą z tak zwanego recyklingu np. zużyty papier ksero, skrawki papieru, elementy opakowań, ścinki tkanin.