TY I SIEĆ …

W lutym nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.  Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów w sieci  oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W ramach tej akcji  w klasach starszych na lekcjach wychowawczych i informatyki przeprowadzono zajęcia na temat: Dzień z  życia – zapobiegamy uzależnieniu od Internetu, Internet bez hejtu- bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci. W klasach młodszych  próbowano odpowiedzieć na pytanie- „Czy jesteś bezpieczny w sieci?”. Nauczyciele wykorzystali filmy edukacyjne znajdujące się na  edukacja.fdds.pl i sieciaki.pl oraz scenariusze dostępne na w/w platformach.

Uczniowie swoje przemyślenia mogli wyrazić za pomocą dyskusji, plakatów, quizów i ankiet.

Przeprowadzono też działania promujące zagadnienia DBI wśród rodziców naszych uczniów, zachęcając do obejrzenia szkoleń na ten temat.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.