WALENTYNKI - O PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI

14 luty kojarzy się przede wszystkim z zakochanymi parami, ale dla nas przede wszystkim z okazywaniem bliskim osobom( rodzinie, przyjaciołom) miłości, sympatii i zainteresowania. W świetlicy szkolnej tydzień pod hasłem ,, Walentynki. O miłości i przyjaźni" upłynął w atmosferze pełnej ciepła i miłości. Wprowadzenie w nastrój tego święta rozpoczęliśmy od wspólnego rozwiązania krzyżówki walentynkowej. Przeprowadzono szereg pogadanek dotyczących miłości i przyjaźni. Wychowawcy przybliżyli dzieciom postać patrona dnia zakochanych- św. Walentego. Uczniowie wysłuchali ciekawostek związanych z tym świętem, a także bardzo chętnie wypowiadały się na temat miłości oraz uczuć okazywanych najbliższym im osobom. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się walentynkowe labirynty, wykreślanki słowne, czy zadania polegające na łączeniu kropek w jeden rysunek oraz walentynkowa gra ,, BINGO". W tym roku w naszej świetlicy ruszyła nietypowa poczta walentynkowa, a dlaczego nietypowa?- ponieważ kartki, które z zaangażowaniem wykonały dzieci zostały wysłane do świetliczaków z całej Polski w ramach akcji ,,Świetlicową wymiana pocztówkowa". Na zakończenie nasi wychowankowie mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej wspólnie na ten dzień Fotobudce walentynkowej.