ALTERNATYWNA LEKCJA WF

20 września  uczniowie trzech aleksandrowskich szkół – SP 4, SP 3 oraz SP 1 brali udział w naszej placówce w ALTERNATYWNEJ LEKCJI WF FUNDACJI MONIKI PYREK. Każda lekcja trwała 90 minut.

Dla naszej szkoły odbyły się dwie lekcje w których brali udział uczniowie klas VIIIB, VIIIC, VIIA, VIB, VIC. Mieli oni możliwość spotkać się z Moniką Pyrek, polską lekkoatletką specjalizującą się w skoku o tyczce, która zachęcała do aktywności ruchowej na każdym odcinku naszego życia.

Lekcja pokazała dzieciom jak sport łączy się z technologią. Mieli oni możliwość sprawdzenia się w biegu krótkim, na „ścianie płaczu”, zbadać swoją siłę, zręczność oraz zwinność.  Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów upominek.

Dzieci opuszczały halę zmęczone, ale radosne i pełne życia.