MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Tygodniu Głośnego Czytania. Przez cały tydzień (24-28X) na dwóch długich przerwach obiadowych w bibliotece szkolnej czytaliśmy książki w języku polskim, angielskim i ukraińskim. W poniedziałek Dominika Ugorowicz (VIIID) zaprosiła klasy I-III na „Opowiadania z uśmiechem”. We wtorek Marta Kocik (VIIID) przeczytała opowiadanie o przyjaźni z książki „Gorzka czekolada”, przeznaczone dla starszych uczniów naszej szkoły. W środę Amelia Pawlak (VIIID) zaprosiła młodzież na opowiadania w języku angielskim z książki „Magiczny wujek Mii”. W czwartek Jagoda Talarek (VIIIA.) zaprezentowała kolejne „Opowiadania z uśmiechem”. Na zakończenie Tygodnia Głośnego Czytania pani Sylwia Chyła -Brzeska i pani Olha Zhurakhivska zaprosiły na bajki polsko-ukraińskie o przyjaźni.
"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."
Drodzy Uczniowie!
Korzystajcie z tego cudu ludzkiej cywilizacji regularnie, z największą przyjemnością i radością. Zapraszam do biblioteki szkolnej!